Logan is een buikdenker!

 

 

 

Deze week stond het talent van de buikdenker centraal. Een buikdenker voelt vaak al aan hoe iets zit, nog voordat hij het precies kan uitleggen. Hij ziet snel verbanden, bedenkt verschillende mogelijkheden en vertrouwt op zijn gevoel om keuzes te maken.

In groep 4b heeft Logan dit talent. Tijdens het werken in de klas valt op dat hij vaak al een idee heeft voordat anderen het hardop uitspreken. “Ik denk dan: stel dat je het zo doet…” zegt Logan. In zijn hoofd ontstaan snel verschillende scenario’s: van punt A naar punt B zijn er volgens hem altijd meerdere routes mogelijk.

Logan vertrouwt daarbij sterk op zijn gevoel. “Ik weet vaak al wat de goede keuze is,” vertelt hij, “maar soms weet ik nog niet precies hoe ik het moet uitleggen.” Dat is typisch voor een buikdenker: wat je voelt klopt, ook al kun je het nog niet helemaal onder woorden brengen.

Bij lastige of complexe opdrachten komt dit talent extra goed naar voren. Logan voelt snel aan waar het probleem zit en wat er nodig is om verder te komen. Hij hoeft daar niet altijd lang over na te denken. Zijn buik helpt hem op weg. Wanneer hij de ruimte krijgt om zijn eigen aanpak te kiezen, laat hij zien wat hij kan.

Logan laat met zijn manier van denken zien dat niet alles altijd meteen uitgelegd hoeft te worden. Soms weet je gewoon dat iets klopt. En dat is precies de kracht van een echte buikdenker!