Stemmen op de Waalse school!

 

Op woensdag 16 maart worden in heel Nederland de gemeenteraadverkiezingen gehouden. Voor het eerst wordt ook op de Waalse school een stemlokaal ingericht!

U kunt bij ons komen stemmen in het speellokaal van de groepen 1 en 2 dat u kunt bereiken via de achteringang van de school. Verschillende collega’s zijn deze dag als vrijwilliger ook werkzaam in het stemlokaal. We verwelkomen u graag!

Ook op school wordt aandacht besteed aan de verkiezingen. De leerlingen uit de groepen 8 hebben tijdens de les Burgerschap geleerd over de verkiezingen. Tijdens de introductie van de les is het democratisch stelsel uitgelegd waar er allemaal verkiezingen voor worden gehouden (Gemeenteraad, Provinciale Staten, de Eerste Kamer en de Tweede Kamer) en waarom het belangrijk is om te stemmen.

Om een klassenkabinet samen te stellen hebben de leerlingen individueel 6 ideeën of veranderingen opgeschreven die ze willen invoeren op school. Vervolgens zijn ze gaan speeddaten waarbij ze tijdens de speeddate-sessie klasgenoten met ongeveer dezelfde plannen hebben opgezocht. Deze haakten bij elkaar aan en vormden een partij.

Aan het eind van de les hebben de partijen gewerkt aan een partijnaam en het partijprogramma, welke bestaat uit de gezamenlijke ideeën binnen de partij. De volgende les gaan ze het programma verder uitwerken en presenteren ze de plannen naar elkaar. Uiteraard gaat er dan ook gestemd worden!