Burgerschapslessen staatsinrichting
Hoe werken verkiezingen? En wat doet de Staten-Generaal?
De leerlingen van de groepen 6 t/m 8 leren hierover tijdens de lessen burgerschap. Deze periode staan de lessen burgerschap in het teken van de Nederlandse parlementaire democratie.
Ze leren op een speelse manier hoe de politiek werkt in Nederland. Wat doet de Eerste Kamer en de Tweede Kamer? Wie mogen er stemmen? En wie is de baas van Nederland?
Iedere leerling heeft een eigen politiek handboek gekregen waarin ze informatie kunnen opzoeken. Daarnaast leren de leerlingen debatteren.
Leerlingen moeten tijdens het debatteren ook stellingen verdedigen waar ze het eigenlijk niet mee eens zijn. Op deze manier leren ze om zaken van verschillende kanten te bekijken en de mening van anderen soms beter te begrijpen. Deze week debatteerde groep 7b over de stelling:
“Jongeren moeten tot hun 18e verplicht deel uitmaken van een sportclub.”
Enkele succescriteria om het debat tot een succes te maken:
– Luister goed en laat elkaar uitpraten
– Leg met voorbeelden uit waarom je iets vindt
– Durf ook toe te geven
– Val nooit iemand persoonlijk aan maar alleen de inhoud